2 Nisan 2009 Perşembe

evcil hayvanlarım hakkında

benim de bir zamanlar dönem dönem evcil hayvanlarım olmuştu.

mesela ilk, balıklarımız vardı.akvaryum baya büyüktü güzeldi.ama akvaryum seyretmeyi hiç sevmem.oldum olası tırsarım balıklardan.sebebini iyi biliyorum aslında.
bizim bu balıklardan bir tanesi psikopat çıkıp çöpçü balıktan başlayarak sırayla herkesi yedi.doymadı, öz kardeşini yedi. sonunda patladı öldü. patlamadı direk öldü.ama bence çok yemesinden olmuştu bu.hatırladım tüylerim diken diken oldu yine.korktum.

balığı geç..bir tane de kuşum vardı mesela.kanatlarını kesiyodum ki uçmasın diye.neden? uçarsa evi terk edebilirdi.bende kanatlarını kesiyodum zaman zaman.sonra açıyodum kafesini salıyodum dışarıya.oynuyodu evin içinde.seviyodum onu.ama en büyük hatam onu ankaraya büyükbabamın yanına bırakmak oldu.adam haftalık düzenli olarak kuşu ''yıkıyormus''.bildiğin küvette.ama kafesin içinde.yani kafesi küvete koyup su tutuyomus üstüne.kuşcuk da ne yapacağını bilemeden çırpınıyomus kafeste.büyükbabamın böyle yapacağını nerden bilebilirdim ki.. yıkamak ne demek üstüne bi de saç kurutma makinesi ile tüylerini kurutuyomus.sonra..bi'gün..burnuna sabun kaçmış.cennete gitmiş öyle.

neyse daha sonra bi' de civcivlerin yanında satılan su ufak ördekler varya onlardan da almıştım bikez.ismi cips ti.anneannem hayır onun adı 'şirin' dedi.abim çoktan 'sıdıka' koymus bile.neyse isimlere takılmayalım.onu da çok seviyodum.sonbahardı.yaprakların arasında zıplaya zıplaya birlikte markete giderdik.internet kafeye bile götürmüştüm onu.herkes çok sevmişti.karşıdan karşıya geçerken kucağıma alıyodum arabalar altında kalmasın diye.ama ne varki ölüme engel olamıyoruz.bi'gün okuldan geldim cips nerde dedim.ses yok.cips nerde dedim.yine kimseden ses yok.sonra anneannem 'baban dolastırmaya cıkardı' dedi.aksam babam geldi.'ördeğim..' dedim kapıyı açar açmaz.babamda 'he evet öldü öğrendin demek' dedi.zırıl zırıl ağladım.sümüklerimi salyalarımı akıta akıta hem de.mezarı nerde dedim.çöpe attık dediler.insan bekler dimi? çöpten aldık onu, babamla karacaahmete gittik gömdük. kadere engel olamıyosun işte.

hayvanlarım bu kadardı.bir daha da evcil veya vahşi hiç bişey istemedim.ölüyorlar çünkü hep.
evet.diyeceklerim bu kadar.
dedim.
biitt..ti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder